HR pobyty

HR pobyty

Zde naleznete veškeré informace o našich hiporehabilitačních pobytech.

Terapeutická náplň pobytů

Vstupní vyšetření

Pobyt je vždy zahájen individuálním vyšetřením dítěte, jehož cílem je nastavit jasný cíl léčby (včetně výběru koně, polohy, doplňkových aktivit atd.)

Na tomto místě bychom chtěli zdůraznit význam tohoto vyšetření. Aby celý pobyt byl veden cíleně ke zlepšení stavu, je velmi nutná důkladná diagnostika. A ta vždy musí být prováděna aktuálně. Lidský organismus je velmi variabilní a společný projev v hrubé motorice může mít u různých dětí různé příčiny. Uveďme na příkladu – nekvalitní opora o ruce může mít příčinu v oslabení břicha, ale i v přetížení podbřišku, v nestabilitě kolenních kloubů či v oslabení krční páteře. Čím lépe se podaří diagnostikovat příčinu, na kterou pak budeme léčbu během pobytu cílit, tím větší efekt pak bude možné v hrubé motorice u dětí pozorovat.

Prosíme tedy o včasný příjezd na vstupní vyšetření. Časový plán je přesně rozvržen a jeho narušení je pro nás velkou komplikací. Zároveň pokud Vaše dítě nestihneme vyšetřit, nemůžeme zajistit kvalitní průběh terapie.

Nově je možné si vybrat ze 3 typů vyšetření.

 1. Vyšetření v pátek před začátkem pobytu – délka cca 60 min, je možné toto vyšetření využít i pro konzultaci zdravotního stavu dítěte, kompenzačních pomůcek, předpokládaných invazivních zákroků či jiných typů terapií
 2. Vyšetření v sobotu dopoledne – dopoledního vyšetření budou účastni všichni fyzioterapeuti, kteří se budou pobytu zúčastnit s cílem důkladného stanovení příčiny problému a následným stanovením cíle terapie
 3. Vyšetření v sobotu odpoledne – bylo zařazeno z důvodu, že někteří rodiče nemají možnost přijet v dopoledních hodinách; tohoto vyšetření se bude účastnit pouze jeden fyzioterapeut a pokud je to ve vašich silách, doporučujeme tuto variantu nevyužívat

Čas vstupního vyšetření vašeho dítěte Vám pošleme v mailové zprávě. Vyšetření bude vždy probíhat v ordinaci, která je umístěna v Malovaném domě. Prosíme, abyste s sebou měli lékařské zprávy (ideálně zpráva z porodnice, neurologie, ortopedie, popřípadě zpráva z uskutečněných vyšetřovacích či operačních zákroků). Pouze pro potřeby týmové konzultace a možnosti následného hodnocení efektu terapií si z vyšetření pořizujeme  videodokumentaci – pokud nesouhlasíte s tímto postupem, upozorněte prosím na začátku vyšetření vašeho fyzioterapeuta. Od 16.00 pak začínají první (diagnostické) jízdy.

Terapie

Hiporehabilitační program následujících dní je vždy tvořen z:

 1. Hipoterapie (15 min 2x denně)
 2. Canisterapie/individuální fyzioterapie/masáže či mix terapie (dle potřeb dítěte) (20 min 1x denně)
 3. Terapeutického čištění koní (20 min 1x denně)
 4. Výtvarného programu (50 min 1x denně) – vyjma úterý
 5. Muzikoterapie (25 min 1x denně)

Více informací o terapiích naleznete zde

Přibližný časový harmonogram je následující:

7.30 – 8.30                   snídaně
8.30 – 9.20                   terapeutické čištění koní
9.20 – 11.00                 hipoterapie dle rozpisu
11.00 – 12.00                canisterapie/fyzioterapie/mixterapie dle rozpisu
12.30 – 13.30                oběd
13.30 – 14.30                výtvarný program
14.45 – 15.45                canisterapie/individuální fyzioterapie/masáže
16.00 – 18.00                hipoterapie dle rozpisu
18.00 – 18.30                večeře
18.45 – 19.15                muzikoterapie

Důležité informace k terapiím 

 • Prosíme rodiče, aby jak na vyšetření, tak i na terapie byli připraveni včas, ideálně 5 minut předem
 • Rozpis terapií je uveden na nástěnce v jídelně
 • Přesný rozpis jízd na následující den se bude dělat u večeře, proto pokud budete potřebovat speciální časy terapií např.z důvodu výletu apod., nahlaste je prosím v tuto dobu hlavní fyzioterapeutce
 • v úterý je „odpočinkový den“ a není po obědě výtvarný program
 • Hipoterapie probíhá na pískové jízdárně, v případě ošklivého počasí máme krytou jezdeckou halu, která je umístěna za stájemi
 • na skupinových aktivitách – terapeutické čištění koní, odpolední výtvarný program a večerní zpívání, jsou vítáni i sourozenci dětí v péči a rodiče
 • v 17.40 bude pro krátké svezení sourozenců připraven náš Despík
 • čtvrteční večer probíhá zpívání v našem teepee skáním buřtů

Poslední den pobytu je pak zakončen čištěním koní, hipoterapií a výstupním vyšetřením. Výstupní vyšetření má za cíl zhodnotit výsledky léčby a doporučit cviky na dodatečné docvičení nastaveného cíle terapie. U některých dětí může být ve čtvtek v rámci individuálního cvičení.

Na tomto místě bychom chtěli upozornit na náročnost celého programu. Prosíme tedy rodiče, aby po pobytu nechali skutečně dětem 4 – 6 týdnů odpočinek a neplánovali jim další intenzivní pobyty. Dle našich zkušeností se tak zvýrazní efekt celé léčby. Děkujeme.

Na základě našich zkušeností, aby tento typ terapie byl pro Vaše dítě maximálně efektivní, doporučujeme 1 – 4 pobyty ročně. Vhodná intenzita individualne pro Vaše dítě bude konzultována na výstupním vyšetření.

Organizační záležitosti

Adresa pobytu

Bohuslavice 10, 588 56 Telč, GPS: 49.14904N, 1557672E

Příjezd

První den pobytu můžete přijíždět kdykoliv během dne. Při příjezdu do areálu vjeďte pravou cestou, která směřuje přímo do areálu a po levé straně uvidíte „malovaný dům“. V „malovaném domě“ v přízemí najdete naši kancelář, kde probíhají i vstupní vyšetření. Autem je pak 

možné dojet až k ubytování. Pojedete-li dále po cestě kolem Ptačího domu a jízdárny, uvidíte po pravé straně naše ubytovací prostory (nízká žlutá budova v podobě písmene “U“). Na dveřích od pokojů je vždy uvedeno jméno dítěte a je možné se zde okamžitě ubytovat. Po celou dobu pobytu lze auto nechat zaparkované mezi naším areálem a ptačím domem (zde je pro nás vyhrazené parkoviště).

V případě zájmu o konzultaci zdravotního dítěte včetně vsupního vyšetření je možné přijet již v pátek večer, v tomto případě prosíme informovat naší kooridnátorku Hedu Tománkovou

Ubytování

Ubytování a strava je zajišťována Hospodářským dvorem Bohuslavice (www.hospodarskydvur.cz). Pro naše klienty je k dispozici budova vedle ptačího domu, která je postavena cíleně pro potřeby hiporehabilitačních pobytů. Pokoje jsou 4 lůžkové s vlastním sociálním zařízením. Některé pokoje jsou vybaveny vanou. Pokud ze zdravotních důvodů je vana pro vaše dítě nutná, uveďte toto prosím do emailu. Každý pokoj má kuchyňský kout s vařičem, varnou konvicí, lednicí a dřezem. Je vybaven úložnými prostory a stolem. Před každým pokojem je zastřešený prostor, kde je možné nechávat kočárky, kola, vozíky apod. Při příjezdu je možné autem dojet až před ubytování. Příjezd a odjezd není fixní, tento typ ubytování je určen pouze pro potřeby hiporehabilitace, proto je možné se domluvit na dřívějším příjezdu či pozdějším odjezdu.

Stravování

V  budově je umístěna jídelna, kam bude donášeno jídlo z místní restaurace 3x denně, při obědě bude nabízena i odpolední svačina. Zároveň zbylá snídaně je ponechávána ve velké lednici v jídelně pro možnou dopolední svačinku. Jídelna je  bezbariérová. Zároveň se v ní nachází větší kuchyňský kout s mikrovlnnou troubou a větší lednicí, vše je  volně k dispozici. V den příjezdu začínáme večeří a poslední den pobytu končíme obědem. Pokud byste potřebovali přijet dříve či odjet později, mimo plnou penzi je vždy možné navštívit místní stylovou restauraci s širokým výběrem jídel pro Vás i Vaše děti. Snídaně a svačiny jsou formou švédských stolů, k obědu a večeři je výběr ze dvou jídel. Před nástupem na pobyt obdržíte emailem jídelní lístek, ve kterém si vyberete ze dvou jídel a vyplněný lístek následně odešlete na email HD. Volně k dispozici jsou vody, čaje, mléko a káva. Hospodářský dvůr zajišťuje dva typy diet – bezlepkovou a bezmléčnou, pokud Vaše dítě potřebuje jiný speciální typ diety, na pokojích jsou kuchyňské kouty a je možné se stravovat samostatně.

Ceník

Hiporehabilitační program

Cena hiporehabilitačního pobytu je 12 500 Kč.

Uhrazení částky za HR program prosíme na základě faktury, která vám bude zaslána cca týden před začátkem pobytu. Ohledně vystavení faktury prosíme o trpělivost, někdy se na následující pobyt omlouvá i 8 dětí, za které hledáme náhradu, a proto se můžeme v jejím odeslání opozdit.

Ubytování a strava

Dospělí plná penze – 850 Kč/noc
Děti 3-12 let, plná penze – 550 Kč/noc
Dospělí, ubytování se snídaní – 650 Kč/noc
Děti 3-12 let, ubytování se snídaní – 450 Kč/noc

Faktura za ubytování a stravu vám bude vystavena Hospodářským dvorem v průběhu, či po skončení pobytu a bude vám poslána na email.

Děti do 3 let jsou zdarma a je možné zajistit na pokoj dětskou postýlku.

S sebou je možné si vzít domácího mazlíčka za příplatek 400 Kč/týden, prosíme však po svém pejskovi důkladně uklízet; zároveň upozorňujeme, že v areálu je mnoho volně procházejících se zvířat, takže u „loveckých plemen“ prosíme dbát opatrnosti a mít pejsky pouze na vodítku.

Pokud by ve stejný termín s vámi chtěli jet příbuzní či kamarádi a velikost pokoje by byla pro vás nedostačující (kapacita každého pokoje jsou 4 lůžka), je možné si zařídit ubytování v penzionu Hospodářského dvora – v těchto případech kontaktujte paní Brunnerovou na telefonním čísle 724 138 875.

Pojištění storna terapeutického programu

Vzhledem k tomu, že při zrušení účasti na pobytu není v možnostech naší organizace vracet peníze, doporučujeme pro případ nemoci či dalšího důvodu, ze kterého se nebudete moci zúčastnit terapeutického pobytu, uzavřít pojištění storna. Ze zkušeností víme, že pro některé z Vás bylo nesnadné sehnat pojištění pobytu, proto dále uvádíme v případě Vašeho zájmu kontakt, u kterého lze pobyt pojistit.

Kontaktovat můžete pojišťovnu Allianz, paní Andreu Svobodovu na tel. 241 170 334andrea.svobodova@iallianz.cz. Podmínkou je, že nejpozději v den koupě pobytu musí být pojištění zaplaceno. Upozorňujeme, že Mirákl nemá s pojišťovnou žádnou vazbu, pojištění můžete uzavřít i kdekoli jinde.

Termíny a objednávání

Objednávání

Způsob objednávání je rozdělen podle toho, zda jste již pobyt v naší organizaci absolvovali, či jste potencionálními zájemci.

!!! Mezi pobyty by měla být pauza minimálně 6 týdnů; měsíc před či po pobytu dětem neplánujte jiné intenzivní kúry. 

Stávající klienti

Stávající klienti se objednávají vždy jednou ročně během podzimu na celý následující rok. Cca v měsíci řijnu přichází všem rodinám email, ve kterém jsou veškeré informace ohledně způsobů objednávání, termíny pobytů a doporučená intenzita včetně přihlášky. Vyplněná přihláška se pak posílám v určitý den a určitou hodinu. Stávajícím klientům jsme schopni zajistit potřebnou intenzitu, ne však přesný termín pobytu. Proto čím dřive přihlášku odešlete, tím větší máte šanci získat vámi zvolený termín.

V této věci s vámi bude vždy komunikovat Barča Kunstovná přes email rezervace@chmirakl.cz.

Noví klienti

Bohužel není v našich možnostech přijímat velké množství nových klientů. Pro každé dítě by vyšel pouze jeden pobyt ročně a péče by pak nebyla dostačující pro nikoho. Ročně jsme schopni přijmout cca 4-5 nových dětí a vždy poté, co jsou již naobjednaní stávající klienti.

V případě zájmu o naše pobyty VŽDY kontaktujte Hedu Tománkovu Dohnalovou na emailu heda.tomankova@chmirakl.cz, která vám sdělí veškeré potřebné informace.

Vždy vás zapíše na čekací listinu a před koncem roku vás znovu osloví. Buď s tím, že máme volné místo a naplánuje s vámi vstupní vyšetření, nebo že se stále místo neuvolnilo a zda i nadále máte zájem být na čekací listině.

Pokud máte skutečný zájem se k nám dostat, doporučujeme být vedeni jako FLEXIBILNÍ NÁHRADNÍCI. Znamená to, že vám kdykoliv můžeme zavolat, třeba i v pátek dopoledne a nabídnout vám místo jako náhradníkům. Tato situace nastává poměrně často a flexibilních náhradníků máme stále málo.

Kapacita a věkový/váhový limit

Ač bychom rádi, nafukovací bohužel nejsme. Naši kapacitu při zachování stávající kvality péče není (a asi nikdy nebude) možné navýšit. Z tohoto důvodu se snažíme školit studenty fyzioterapie (3. LF UK, v rámci certifikovaného kurzu) a doufáme, že brzy vzniknou další obdobná střediska, jako jsme my. Horní věkový limit dětí stále zůstává 15 let. Je nám jasné, že pro mnohé z vás je to těžké a věřte, že pro nás také. Ze zkušeností je však patrné, že přibližně od tohoto věku je pro děti přínosnější ambulantní forma hipoterapie. Váhový limit je velmi individuální, pohybuje se cca od 40kg do 70 kg. Diskutován bude s vámi individuálně a rozhodujícím faktorem je, aby rizika z pohledu bezpečnosti nepřevažovaly nad možným přínosem terapie. 

Zimní pobyty

Ziní pobyty nejsou zcela oblíbenými, proto pro vás máme pár motivujících lákadel.
- v zimních měsících se můžete vždy těšit na stálý personál
- po dlouhé vánoční pauze jsme všichni odpočatí a ve skvělé náladě :-)
... naši koně také
- únor většinou bývá teplejší než březen a duben (již dvouletá
zkušenost)
- pečení buřtů v lednu a únoru v teepee je skvělý zážitek :-)

TERMÍNY 2022

Pro rok 2022 jsou veškeré pobyty již plně obsazené.

P1 22.1. - 28.1.
P2 19.2. - 25.2.
P3 5.3. - 11.3.
P4 19.3. - 25.3.
P5 2.3. - 8.4.
P6 16.4. - 22.4.
P7 30.4. - 6.5.
P8 14.5. - 20.5.
P9 28.5. - 3.6.
P10 11.6. - 17.6.
P11 25.6. - 1.7.
P12 9.7. - 15.7.
P13 23.7. - 29.7. (Kačka a Jirka dovolená)
P14 6.8. - 12.8.
P15 20.8. - 26.8.
P16 3.9. - 9.9.
P17 17.9. - 23.9.
P18 1.10. - 7.10.
P19 15.10. - 21.10.
P20 29.10. - 4.11.
P21 12.11. - 18.11.
P22 26.11. - 2.12.

Bezpečnost HR pobytů

Eliminace rizik je naší hlavní prioritou léčby a tu provádíme následujícím způsobem:

 • Koně podstupují pravidelný výcvik a výchovu s moderními přístupy práce ze země, koně jsou naučeny úlekovým reakcím a k tomu je přizpůsobeno i vedení koně (vodič a terapeut na stejné straně koně)
 • Stejně tak naši psi absolvují pravidelný výcvik zaměřený na canisterapeutické dovednosti
 • Veškerý personál je před pobytem plně proškolen v bezpečnosti práce
 • Pro děti máme k dispozici bezpečností přilby

Vás prosíme o dodržování následujících bezpečnostních pravidel:

Provozní, bezpečnostní a ubytovací řád areálu Centra hiporehabilitace Mirákl, o.p.s.

Hiporehabilitace jako každá léčebná metoda s sebou nese jistá rizika, která je potřeba minimalizovat (z naší, i vaší strany). Proto prosíme o dodržování níže uvedených pravidel.

Obecná ustanovení

 1. Tento provozní, bezpečnostní a ubytovací řád („řád“) je závazný pro všechny zaměstnance Centra hiporehabilitace Mirákl, o.p.s. („Centrum“) včetně pomocníků a asistentů, a pro klienty a návštěvníky Centra.
 2. Řád je doplněn dalšími pravidly uvedenými na viditelných místech u jednotlivých stanovišť hiporehabilitace.
 3. Do areálu Centra je zakázán vstup osobám pod vlivem alkoholu, sedativ nebo jiných omamných a psychotropních látek.

Povinnosti při pohybu v areálu Centra

 1. Každá osoba pohybující se v areálu Centra je povinna dodržovat bezpečnostní, zdravotnické, hygienické, veterinární a další předpisy. Stejně tak je povinna respektovat pokyny zaměstnanců Centra včetně pomocníků a asistentů.
 2. Všechny osoby pohybující se v areálu Centra jsou povinni brát při svém chování v úvahu specifické nároky zejména klientů Centra. Zároveň jsou povinny jednat tak, aby neplašili koně a nezpůsobovaly škody okolí. 
 3. V areálu Centra je zakázáno kouřit a manipulovat s ohněm. 
 4. Každá osoba pohybující se v areálu Centra je povinna nosit vhodné oblečení a obuv pro jednotlivá stanoviště.
 5. Do areálu Centra se zakazuje vnášet jakékoliv nebezpečné předměty či předměty, které by mohly zvířata pohybující se v areálu Centra rozrušit nebo vyplašit.
 6. Klienti a návštěvníci Centra jsou povinni ohlásit svůj příchod do areálu odpovědnému pracovníkovi Centra. 
 7. Klientům a návštěvníkům Centra je k dispozici úschovný prostor v kanceláři Centra. Za vnesené či odložené věci mimo určený prostor Centrum neodpovídá.
 8. Děti musí být pod dozorem jejich doprovodu.

 

Povinnosti při jednotlivých činnostech

HIPOTERAPIE

 1. Ke koni je nutné přistupovat se svým dítětem vždy s vědomím fyzioterapeuta či vodiče koně, to samé platí při nasedání a sesedání klienta z koně. Doprovod dítěte s dítětem vyčkává ve vyhrazené zóně, dokud nebude osloven fyzioterapeutem. Na rampu vstupuje dítě také až po svolení fyzioterapeuta.
 2. Dítě musí mít na sobě přiléhavé neklouzavé oblečení a kalhoty s dlouhými nohavicemi. Při teplém počasí je z terapeutického důvodu vhodné jezdit bez bot. Pozor na holínky, při sedu na koni padají dětem z nohou. Nevhodné jsou klouzavé materiály jako šusťákové kalhoty, bundy a materiály nepoddajné, neumožňující kontakt s koňským hřbetem – rifle apod.
 3. Dítě během terapie nesmí mít bonbón, žvýkačku či jakékoli jídlo a pití. Pokud je to v dané chvíli nutné, bude jednotka přerušena na potřebnou chvíli sundáním dítěte z koně.
 4. Doprovod dítěte má právo se terapie zúčastnit. Zpravidla jde vedle koně na straně fyzioterapeuta. Ve výjimečných případech - při nutnosti polohování či nastavení klienta může být doprovod dítěte vyzván fyzioterapeutem, aby šel z druhé strany koně a dle instrukcí dítě „polohoval.“ Jištění dítěte během terapie zajišťuje a koordinuje vždy fyzioterapeut, v případě, že nastane nestandardní situace, tuto řeší. V některých případech je nutné terapii vést v nepřítomnosti doprovodu dítěte. V případě účasti doprovodu dítěte na terapii je vždy nutné, aby měl pevnou, uzavřenou obuv a vhodné oblečení.
 5. Helma je v hipoterapii povinná. Z terapeutických důvodů (zvláště u menších dětí) může být někdy nevhodná, a to především u dětí se špatnou kontrolou hlavy a tím vznikající nestability atlanto-occipitálního skloubení. O vhodnosti helmy právě pro Vaše dítě budete informováni na vstupním vyšetření. Pokud je fyzioterapeutem usouzeno, že helma je pro Vaše dítě vhodná, vždy si ji na začátku terapie připravte. Pokud nevlastníte helmu, bude vám zapůjčena (vždy jsou připraveny na začátku hipoterapeutické trasy).
 6. Během hipoterapie (kdy dítě není na koni) je doprovod dítěte povinen mít dítě neustále pod dozorem a dohlížet na to, aby svým chováním nenarušovalo průběh terapie ostatních dětí a nezneklidňovalo koně. Zároveň během celého dne je nutné dodržovat pravidla areálu a nevstupovat bez dovolení do stájí a na jízdárnu či do kryté haly.
 7. Krmení koně během dne či po hipoterapeutické jednotce je možné po domluvě s trenéry koní.

ČIŠTĚNÍ KONÍ

 1. Je třeba předcházet situacím, ve kterých by se kůň mohl leknout např. při prudkých pohybech nebo v nezvyklých situacích.
 2. Na ranní čištění je nutné chodit v pevné obuvi, možné je přijet i s kočárky. Terapie se může zúčastnit i doprovod dítěte, podmínkou je opět pevná obuv. Koně je možné čistit bez dozoru fyzioterapeuta pouze s výslovným souhlasem pracovníků Centra a pouze s dohledem trenéra koní, a to vyjma kopyt. U těch vždy pomáhá personál. Koně je nutné vždy obcházet zepředu, v žádném případě se doprovod dítěte s dítětem nesmí pohybovat za koňskou zádí. V případě potřeby vždy osloví s pomocí personál.
 3. Během čištění je třeba se chovat tiše, neběhat, nekřičet. Nehladit a ani jinak nepřijít do kontaktu s cizími koňmi, kteří jsou v areálu taktéž ustájeni. 
 4. Ke koni při ranním čištění je možné vstoupit až se svolením cvičitele nebo odpovědné osoby a za jeho přítomnosti
 5. Pokud bude dovoleno dítěti/ doprovodu dítěte koně odvést, je zakázané vodítko si obmotávat kolem ruky.

CANISTERAPIE

 1. Canisterapie je vedena skupinovou či individuální formou. Doprovod dítěte se opět terapie může zúčastnit, prosíme však – pokud to není nutné či terapeutem stanoveno jinak, o minimální zásah do terapeutické jednotky.
 2. Jedná se o aktivní cvičení, proto je vhodné přiléhavé a volné oblečení (ne rifle).
 3. Děti často hladí psy i nohama, proto jsou punčocháče nevhodné a doporučujeme ponožky.
 4. U skupinové canisterapie v hale je nutné mít pevnou obuv a vhodné sportovní oblečení.
 5. Vítáme, pokud bude mít dítě s sebou vhodné pamlsky pro psy.
 6. Canisterapeutické psy, kteří jsou uvázáni, není dovoleno hladit. Pokud však pes se prochází volně po areálu, můžete ho hladit bez omezení. Prosíme pejsky nekrmit, pouze se svolením našich trenérů.

VÝTVARNÝ PROGRAM  A  MUZIKOTERAPIE

 1. Doprovod dítěte je na těchto skupinových aktivitách vítán.
 2. Pokud se nezúčastní, dítěti se plně věnuje personál, prosíme však o upřesnění rizikových aktivit dětí (nenadále odcházení z aktivit, vyvolání nepřiměřené reakce při hlasitější hudbě apod.)

Ubytovací řád

 1. Tato část IV. řádu je platná pouze pro klienty ubytované v prostorách Centra.
 2. Cena za ubytování je hrazena při příjezdu do Centra na recepci Centra.
 3. Ubytovaným je k dispozici úschovný prostor na recepci Centra. Centrum neodpovídá za věci ubytovaných uložené mimo úschovný prostor a škody na nich vzniklé. 
 4. Ubytovaní jsou povinni užívat společné části areálu Centra způsobem, který nevylučuje jiné osoby z jejich užívání, a s ohledem na jejich odůvodněné potřeby.
 5. Ubytovaní jsou povinni dodržovat noční klid v době od 19.30.00 hod do 7.00 hod.
 6. Ubytovaní nejsou oprávněni bez souhlasu pověřených osob přemisťovat vybavení, nebo provádět opravy a úpravy pokoje.
 7. V objektu ubytovacího zařízení a zvláště na pokojích není dovoleno používat vlastní elektrické spotřebiče. Tento zákaz se netýká notebooků a elektrických spotřebičů sloužících k osobní hygieně hosta (holicí strojky, vysoušeče vlasů apod.).
 8. Ubytovaní při příjezdu obdrží klíč od pokoje. V den ukončení pobytu jsou povinni tento klíč vrátit na recepci. V případě ztráty klíče bude požadována úhrada 1 000,- Kč. 
 9. Zařízení pokojů ubytovaní využívají pouze pro účely, pro které je toto zařízení určeno, a odpovídají plně za škodu způsobenou úmyslně nebo nedbalostí. 

Ostatní

 1. Eliminace rizik je naší hlavní prioritou léčby a tu provádíme následujícím způsobem:
 • Koně podstupují pravidelný výcvik a výchovu s moderními přístupy práce ze země, koně jsou naučeni úlekovým reakcím (nikdy od vodiče neutečou) a k tomu je přizpůsobeno i vedení koně (vodič a terapeut na stejné straně koně)
 • Stejně tak naši psi absolvují pravidelný výcvik zaměřený na canisterapeutické dovednosti
 • Veškerý personál je před pobytem plně proškolen v bezpečnosti práce
 • Pro děti máme k dispozici bezpečností přilby

Důležité upozornění:

Hiporehabilitační pobyt je pro dítě velmi náročnou aktivitou, jejíž efekt doznívá ještě 14 dní po jeho ukončení. Proto velmi doporučujeme, aby dítě bylo těchto 14 dní bez náročných či intenzivních rehabilitačních procedur. Zejména pokud po ukončení pobytu zpozorujete na dítěti únavu, špatnou náladu, plačtivost apod., dopřejte mu maximální odpočinek a hodně spánku. Děkujeme.

Souhlasím – nesouhlasím s účastí svého dítěte na terapii, byl(a) jsem seznámen(a) s výše uvedenými bezpečnostními pravidly a z důvodu maximální bezpečnosti dítěte se zavazuji tyto pravidla dodržovat.

Beru na vědomí, že svůj souhlas mohu kdykoliv písemně odvolat a Centrum hiporehabilitace Mirákl o.s. údaje zlikviduje.

Souhlasím – nesouhlasím, aby Centrem hiporehabilitace Mirákl, o.p.s. byla pořizována foto- a video-dokumentace týkající se mé osoby a osob, jejichž jsem zákonným zástupcem, pro aktuální potřeby hiporehabilitačního týmu ve smyslu konzultace nad vstupními vyšetřeními a průběhu terapií na hiporehabilitačním pobytu.

Centrum hiporehabilitace Mirákl, o.p.s. může – nemůže použít pořízené fotografie a videa pro své publikace a prezentace.

Beru na vědomí, že svůj souhlas mohu kdykoliv písemně odvolat a Centrum hiporehabilitace Mirákl, o.p.s. údaje zlikviduje.

……………………….

Jméno dítěte

………………………. ………………………………………….

Datum Podpis rodiče/zákonného zástupce/doprovodu dítěte

 

 

Nadace

Uvědomujeme si velkou finančí zátež, které je rodina s dítětem se zdravotním znevýhodněním vystavena. Proto jsme nejen NZZ, ale i neziskovou organizací. Snažíme se o vícezdrojové financování s cílem udržet cenu pobytů na co nejnižší možné částce – s podporou soukromých či firemních dárců, za pomoci grantů a dotací.

Navazujeme spolupráci s mnohými nadacemi, které podporují jednotlivé děti. U některých nadací se jedná již o několikaletou spolupráci, která je pro všechny velkým přínosem. Proto rádi zde uvedeme nadace, se kterými máme skvělé zkušenosti a vám doporučujeme - nebojte se je oslovit.

Organizace, které pomáhají financovat pobyty přímo našim rodinám:

 1. Život dětem
 2. Asociace rodičů dětí s DMO
 3. Nadační fond pro předčasně narozené děti
 4. Velvet Smile
 5. Radost Příbramáčkům
 6. Nadace Sirius
 7. Nadace Agrofert
 8. Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové
 9. Sběráček – Daruj, sbírej, pomáhej
 10. Nadační fond Ivany Zemanové
 11. Cesta životem bez bariér
 12. Nadační fond Helpínek
 13. Donio
 14. Saves help
 15. Nadační fond Josefa a Olgy Řepkových
 16. Vzhůru k zázrakům

V případě jakýkoliv dotazů ohledně finačních záležitostí a využívání nadačních darů kontaktujte ekonomku naší organizace Jitku Krákorovou na emailu jitka.krakorova@chmirakl.cz.