První pobyt roku 2024

Moc jsme se těšili na první pobyt roku 2024 a krásně jsme si ho užili. Naše nová kobyla Róza porvé vezla jedzce v poloze primárního vzpřímení. A nová posila Jade si vyzkoušel první hipoterapii a to hned u dvou dětí. Oba to zvládli po celou dobu pobytu na jedničku.
 
Pejsci se konečně dočkali pobytu a na mix terapii se k nim připojili i další pejsci z areálu.
 
Všechny terapie probíhaly v hale. Na jízdárně se totiž udělalo kluziště. To některé děti využily a bruslily.
 
Počasí si s námi hrálo. Čtvrteční úplněk některým způsobil bezesné noci a úterní ledovka málem přerušila provoz. Obzvláště naši plnokrevníci do haly z pastviny málem nedoklouzali, protože jsou to koně dostihoví a tedy naučení běhat dopředu. Díky tomu nemají tak dobrou stabilitu. Naopak Jackie a Róza jsou americká plemena quarter horse, která honila krávy. Museli dělat rychlé otočky a být hodně stabilní, takže si s nerovností terénu umí poradit velmi dobře.
 
Hospodářský dvůr, který poskytuje ubytování, zavedl několik změn od letošního roku. Rodiče na prvním pobytu tyto změny testovali a dali zpětné vazby. Moc děkujeme za spolupráci a společné sdílení.
 
Děti nám udělaly radost na výstupních vyšetřeních svými dalšími pokroky. Zřejmě jim prospěl i vánoční odpočinek. Doufáme, že si od nás všichni odvezli zase něco nového do běžného života a těšíme se na další pobyt. 

 

Hiporehabilitační pobyt 2024