Nová posila našeho hiporehabilitačního stáda

Doufáme, že už to nezakřikneme a můžeme vám představit novou posilu našeho koňského týmu - Jadeho. Jedná se o koně plemene Lusitano, který se narodil v Portugalsku. 
 
Jade je devítiletý valach naší kolegyně a kamarádky Jany Šizlingové. Ta ho má od začátku roku 2019, kdy ho postupně připravovala na sport. Bohužel v říjnu 2021 narušila jeho drezurní výcvik a přípravu vážná kolika, která si vynutila operační řešení a následnou dlouhou rekonvalescenci, komplikovanou několika dalšími epizodami kolikových stavů. Návrat ke sportu pro něj byl velmi obtížný, a i proto nás oslovila, zda bychom mu zkusili ukázat jinou životní náplň - léčbu dětí. 
 
Jade je u nás od konce června tohoto roku a dělá velké pokroky. Ve stádu se museli nejprve domluvit s Majdou co a jak a kdo je šéf, ale už se to pomalu začíná usazovat. Jsou si dost podobní. Z dálky je těžké rozeznat, který je který. 
 
Začátky práce s ním byly věnovány hlavně kvalitě kroku. Přece jen jít v pomalém kroku, v uvolnění a od zad není jednoduchá dovednost. Poslední měsíc se již pomalu zapracovává i v provozu. S většími dětmi zkoušel mixterapii, účastnil se také několika terapeutických čištění a poslední dva pobyty se účastnil provozu v hipoterapii, zatím bez jezdce.
 
Charakterově se jeví jako skvělý kůň. Tak doufejme, že ho naše práce osloví a bude chtít s námi spolupracovat i nadále. Jeho mechanika pohybu je totiž skvělá a ideálně doplňuje naše koňské terapeuty. 
 
Držíme mu všichni palce a přejeme tomuto skvělému koni hlavně pohodový dlouhý život v radosti. 
 
Jade hiporehabilitační kůň